Sesje dziecięce

Sesja noworodkowa

O sesji noworodkowej
W niniejszym poradniku o sesji noworodkowej postarałam się zawrzeć wiele cennych wskazówek i sugestii. Mam nadzieję, że znajdziesz tu odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań.

Kiedy najlepiej wykonać sesję?

Jeżeli myślimy o sesji noworodkowej to im szybciej ją zaplanujemy, tym lepiej. Zazwyczaj zdjęcia wykonywane są od 5 do 14 dnia życia dziecka.

Dlaczego sesję noworodkową wykonuje się między 5 a 14 dniem życia?

Zazwyczaj w tym okresie Dzidziuś przesypia większą część dnia. Jest też bardziej odporny na zewnętrzne zaburzenia podczas snu oraz jest bardziej „elastyczny”- co ułatwia ułożenie maluszka w rozmaitych pozach. Sesję noworodkową przeprowadza się podczas snu Dzidziusia.

W tych pierwszych dniach (5-14 dzień) nie musimy mieć obaw, że ułożone w słodkie pozy Maluszki odczuwają dyskomfort, ponieważ są to naturalne pozycje, które Dzidziuś pamięta jeszcze z brzuszka Mamy. U dwutygodniowych maluszków i starszych dzieci nie jest to już tak proste, a często wręcz niewykonalne. Z doświadczenia wiemy, że im później odbywa się sesja tym częściej Noworodki płaczą, a wyczuwając zmiany (dotyk, zmiana czapeczki) budzą się podczas sesji. Dlatego tak ważne jest wykonanie zdjęć do magicznych 14 dni. Po tym czasie Maluszki śpią znacznie płytszym snem, łatwo się wybudzają, zdarzają się wysypki oraz kolki.

Jeśli rodzice zdecydują się na wykonanie sesji dla starszego Maleństwa niż 14 dniowego wówczas muszą się liczyć z tym, że czasami zachodzi konieczność przeprowadzenia sesji wyłącznie na rękach rodziców ponieważ tylko wtedy Maluszek jest spokojny.

Sesja dla starszych dzieci

Sesję dziecięce możemy wykonać w plenerze lub w studio. W zależności od miejsca przygotowujemy cały sprzęt oraz wszystko to, co będzie potrzebne podczas sesji. Liczy się każdy pomysł, dlatego ze sobą zabieramy nie tylko to, co niezbędne. Na sesję można również przynieść coś swojego – zdjęcia z ulubioną zabawką lub w ciekawym stroju. Wszystko wykonujemy i dobieramy wspólnie, dzięki czemu uzyskujemy końcowy efekt dokładnie taki, jaki planowaliśmy. Czas sesji jest dostosowany do wybranego pakietu, średnio sesja zdjęciowa trwa ok. 1-2 godziny. Podczas sesji można wykonać również zdjęcia rodzinne lub podzielić taką sesję między rodzeństwem.

Pakiet Pierwszy

650
 • 1 godzina sesji w studiu/domu
 • 10 obrobionych zdjęć
 • 50 zdjęć bez obróbki

Pakiet Standard

750
 • 2 godziny sesji
 • 15 obrobionych zdjęć
 • 100 zdjęć bez obróbki
 • 15 odbitek 15x21

Pakiet Premium

950
 • 2 godziny sesji
 • 25 obrobionych zdjęć
 • 200 zdjęć bez obróbki
 • 25 odbitek 15x21

Po sesji fotograficznej otrzymujecie Państwo link do prywatnej galerii zdjęciowej, gdzie zostaną zamieszczone zdjęcia z sesji bez obróbki do wyboru. Będą to wszystkie zdjęcia, wykonane tego dnia. Zdjęcia te będą również nagrane dla Państwa na pendrive w pełnej rozdzielczości i nadadzą się do wywołania.

Czas oczekiwania na miniatury do wyboru – 2-4 dni robocze.

Po każdej sesji istnieje możliwość dokupienia zdjęć do obróbki w dogodnym czasie. Zdjęcia przechowujemy minimum pół roku od dnia wykonania.

Kontakt